CALL NOW ON
(+98)-7132318933
مبحث LMS
نویسنده : مدیر سایت    
یکشنبه 5 دی 1395
    
بازدید: 1973
    
زبان : فارسی
    

 LMS

 

مدیریت نورپردازی  مترو ZMC

راهنمای کاربرد سیستم 4 - مراکز خرید

 

مراکز خرید

روشنایی در داخل مراکز خرید و محیط های خرده فروشی، تعدادی از اهداف را نتیجه می بخشد.

                                                                                                                    

روشنایی باید یک جو و محیطی جذاب را برای تشویق خریداران ایجاد کند، این کار باید سازگار با ایجاد صحنه های جدید برای رویدادهای خاص باشد، این کار باید امن و بی خطر برای مردم باشد و همچنین مدیریت موثری برای صاحب مرکز خرید را به همراه دارد.

کنترل های  روشنایی در یک محیط مرکز خرید، به طور معمول شامل سوئیچینگآدرس دهی شده مدارها برای زمین های پشت خانه و ترکیبی از کنترلسوئیچینگ ودیمینگ برای جلوی مناطق خانه می باشد.

 

 چه چیزی به عنوان یک مشتری نیاز دارم؟

 

انعطاف پذیری

من به نوعی انعطاف پذیری نیاز دارم به طوری که مدارات روشنایی را به گروه هایی پیکربندی کند که توسط سیم کشی های اصلی فرمان داده می شوند تا کاربر را قادر سازد تا بتواند صحنه ها و اثرات نورپردازی برای استفاده های مختلف از مرکز خرید ایجاد کند.

راه حل چیست؟

سوئیچینگ آدرس دهی مستقل در هر مدار روشنایی، هر مدار را قادر می سازد که از طریق نرم افزار به سوئیچهای کنترل شده پیکربندی شوند و به عنوان صحنه های روشنایی یا بر اساس تقویم برنامه زمان بندی و فتوسل پیکربندی شوند.

الگوهای سوئیچینگ، از طریق نرم افزار گرافیکی سیم کشی برق مجازی می تواند در هر زمان تغییر کند.

کنترل قابل برنامه ریزی مرکزی صحنه های نور را قادر می سازد تا به طور خودکار عمل کنند و ادامه پیدا کنند و در زمان های از قبل برنامه ریزی شده در یک روز، با توجه به دوره های خرید، دوره های تعمیر و نگهداری، گشت های امنیتی، - و همچنین با در نظر گرفتن سطح نور در روز برنامه ریزی شوند.

 

صرفه جویی انرژی

نورپردازی بخش مهمی از هزینه انرژی ما است و من نیاز دارم برای حداکثر رساندن صرفه جویی در انرژی، استفاده از نورپردازی را بهینه کنم. همچنین نور پردازی مرکز خرید بسیار بالا است بنابراین مهم است که این مسئله واقعا ضروریست. کنترل های مرتبط با تقویم به صورت خودکار انرژی نور را در زمان های مربوط به دوره های خرید کنترل می کنند.

راه حل : مدارات روشنایی در مناطقی که نور روز وجود دارد توسط یک نرم افزار ساعت نجومی خورشیدی تحت کنترل است که گروه ها و صحنه را در زمان های برنامه ریزی شده از روز مربوط به طلوع و غروب خورشیدسوئیچمی کند و از طریق یک فتوسل که سطوح روشنایی نور روز را اندازه گیری می کند.

فتوسل عملیات مربوط به روشنایی بیرونی را برای دستیابی بیشتر به نور روز و صرفه جویی بیشتر در انرژی کنترل می کند.

 

ایمنی

امنیت روشنایی برای ایمنی مردم در مرکز خرید مهم است. بنابراین من باید مطمئن شوم که نور با خیال راحت کنترل می شود و وضعیت چراغ خطرناکی ایجاد نمی کند.

راه حل : ماژول های کنترل مشخص با رله های سوئیچینگ مکانیکی ضامن دار مجهز شده اند. مزیت رله های  latch در صورت قطع برق ماژول یا خطای الکترونیکی خاموش نمی شوند. همچنین آنها ممکن است به صورت محلی از سوییچ دستی جلوی ماژول عمل کنند، بنابراین اگر یک سیستمی یا خطای ماژول وجود داشته باشد، شما هنوز هم می توانید روشنایی را تغییر دهید.

 

امنیت

ایمنی اعضای عمومی و کارکنان در مرکز خرید از اهمیت حیاتی برخودار است وضروریست که اطمینان حاصل شود که نور با سیستم های اعلام حریق، زندگی ایمنی و سیستم های تخلیه در مرکز خرید ادغام شده است.

راه حل : یک سیستم Lon  باز که میتواند با دیگر سیستم های ایمنی زندگی Lon  یکپارچه ادغام شود. یکپارچه سازی دقیق با سیستم های اعلام حریق سیستم مدیریت روشنایی را قادر می سازد که به طور خودکار، راه خروج دور از منبع آلارم روشن می شود و بطور فعال افراد عمومی به دور از خطر ممکنه هدایت می شوند.

کنترل دستی مرکزی برای دسترسی کارکنان امنیتی موجود است به طوری که نور می تواند بلافاصله در صورت هشدار امنیتی یا تهدید فعال شود.

 

سخت افزار و طرح سیم کشی

طرح زیر سوئیچینگ معمولی سخت افزار و ترتیب سیم کشی را برای روشنایی مرکز خرید نشان می دهد.

ماژول سوئیچینگ چند مداره (CSM) در داخل بالا برنده الکتریکی، چشم انداز و مدارهای روشنایی خارجی را کنترل می کنند. مدارهای روشنایی چندگانه  را می پذیرد و  9 خروجی سوئیچ شده مستقل را فراهم می آورد

 

 

.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.